a

طراحان گرافیک برای صفحه‌آرایی، نخست از متن‌های آزمایشی و بی‌معنی استفاده می‌کنندطراحان گرافیک برای صفحه‌آرایی، نخست از متن‌های آزمایشی و بی‌معنی استفاده می‌کنند

به پرتال توانا خوش آمدید

  • Telegram
  • Instagram
  • bale
  • eitaa
  • Aparat
ویژگی تصویر

حوزه پژوهش و شناسایی

  /    /  حوزه پژوهش و شناسایی

جهت تحقق امر محرومیت‌زدایی و توانمندسازی مناطق محروم، نیازهای این مناطق باید به شکلی اساسی و بنیادی بررسی شوند. این همان نکتۀ مغفولی است که با گذشت قریب به چهار دهه از پیروزی انقلاب اسلامی و فعالیت نهادهای محرومیت‌زدایی نظیر؛ جهادسازندگی و کمیته امداد و… و همچنین دو دهه برگزاری مستمر اردوهای جهادی، چندان مورد توجه نبوده است.

برای شناخت دقیق مناطق روستایی علاوه‌بر فعالیت‌های متداول و ارزنده‌ای که تا کنون در اردوهای جهادی انجام ‌شده، نیاز است تا تیم‌های پژوهشی گروه‌های جهادی نیز در عرصه‌های گوناگون؛ اعم از عرصۀ عمومی (با رویکرد فرهنگی ‌- اجتماعی)، اقتصادی و کارآفرینی، سلامت و زیربنایی شکل گیرند. ازاین‌رو کارگروه پژوهش با هدف ارائۀ راهکار و مشاوره جهت دستیابی به شناخت درست و دقیق از مناطق مورد نظر گروه‌های جهادی شروع به فعالیت نموده است.

هدف اصلی کارگروه پژوهش کسب اطلاعات دقیق از منطقۀ روستایی مورد نظر و تحلیل‌های متناسب با آن می‌باشد. به عبارتی هر گروه جهادی با در دست داشتن پارامتر‌های مورد نیاز و مرتبط و شناسایی وضعیت موجود در هر عرصه و همچنین به‌وسیله تکنیک‌های لازم برای احصای این پارامترها، می تواند در منطقه حضور یافته و به کسب اطلاعات و شناسایی دقیق بپردازد؛ و در آخر تحلیل لازم را ارائه دهد.

دریافت مشاوره از طریق فرم پایین صفحه و یا ارتباط با کارشناسان این حوزه:

مشاوره در عرصه پژوهش؛ شناسایی؛ برنامه ریزی منطقه ای

فرم درخواست مشاوره

عضویت کاربر

بازنشانی کلمه عبور